איפיון אתר

אפיון איכותי של אתר אינטרנט הופך את הרצונות השיווקיים שלכם לשפה טכנולוגית שבה ניצור ונעצב את האתר הבא שלכם.

תהליך האפיון מאפשר לנו לקבל משוב בזמן אמת ולתכנן באופן נכון את סוג האתר, הסגנון שלו ואת הטכנולוגיה שבה נשתמש כדי ליצור אותו. במילים אחרות, אפיון טוב חוסך לכם לא מעט זמן ולא מעט כסף. אז איך מתחילים? הנה כמה מהשלבים הבסיסים בעבודת האפיון.

בודקים מהם הצרכים שלכם

בשלב הראשוני נבדוק מהם הצרכים שלכם מאתר האינטרנט וכיצד תרצו שהוא יראה בסוף התהליך. בשלב זה נבקש ממכם לפרט מהם הנקודות החשובות לכם, אילו אתרים אתם אוהבים ומהווים עבורכם השראה ומהם העדפות הפונקציונליות שלכם. שלב זה הוא אינטראקטיבי ומספק לשני הצדדים אפשרויות לבצע שינויים מהירים בעלות מינימלית והוא הכרחי לפני שניגשים למלאכת הבנייה והעיצוב. בשלב זה נבצע מספר פגישות כדי לקבל תמונה מלאה ככל האפשר אודות הרצונות שלכם והאפשרות לענות עליהם כבר מהרגע הראשון

בוחרים את הפלטפורמה הטכנולוגית המתאימה

במהלך האפיון נבנה ביחד אסטרטגיית פעולה שבתחילתה נבחר את הפלטפורמה הטכנולוגית המושלמת עבור הצרכים שלכם. בחירה בטכנולוגיה המתאימה תאפשר לכם לשלוט באופן קל ופשוט באתר האינטרנט: לעלות בקלות מוצרים למכירה, פוסטים חדשים ולתפעל אותו לפי הצרכים של העסק שלכם. בתהליך זה נחשוב גם על הרצונות העתידיים שלכם מהאתר, נבצע אנליזה מדוקדקת אודות שפת התכנות הרצויה והתאמתה לדרישות של מנוע החיפוש המוביל בעולם.

בונים שפה וויזואלית כבר מהרגע הראשון

כל המותגים הגדולים משתמשים בלוגו, בפונטים ובצבעים ייחודיים שעוזרים להם למתג את עצמם ואין שום סיבה שהאתר שלכם יראה אחרת. בתהליך בניית השפה הוויזואלית נדון בקונטרסט, בגוונים ובשפה הגרפית שתרצו שהאתר שלכם ישדר ונתאים אותם לסוג האתר ולסוג התוכן שממנו הוא יורכב. על אף שתהליך זה נתון לשינויים קבועים, אנו מעודדים את הלקוחות שלנו לבטא את החזון העיצובי שלהם כבר מהרגע הראשון ולאתגר אותנו בדרישות ממוקדות ככל האפשר.

שילוב בין פונקציונליות לחוויית משתמש

באפיון יש לתת דגש מיוחד על הצד הפונקציונלי של האתר והאופן האופרטיבי שבו הוא יתפקד לאחר עלייתו לאוויר. במהלך החלק הזה נדון באספקטים מפורטים כגון סוג התפריט והדרך האופטימלית שבה המבקרים ינווטו באתר, אופן יצירת הקשר עמכם, סוג העמודים באתר והמבנה הכללי שלו. בחלק זה נשלב בין הרצונות העיצוביים לבין החשיבות של חווית המשתמש אשר עומדת בבסיסה של כל טכנולוגיה מתקדמת בעשור האחרון. זה המקום שלכם לדרוש את פיצ’רים שחשובים לכם שהיו באתר והמקום שלנו להפוך אותם לידידותיים במיוחד למשתמש הקצה שמבקר באתר בפעם הראשונה.

הופכים מחשבות למציאות

בשלב המתקדם של האפיון נציג בפניכם סקיצה ראשונית של האתר ונאפשר לכם להתרשם מהאספקטים הוויזואליים והפונקציונליים שלו, בטרם נתחיל במלאכת הבנייה. שלב זה הוא חשוב ביותר והוא חלק מהבטחת האיכות של האתר שלכם. בעזרת שילוב של טכניקות אילוסטרציה מתקדמות – נבטיח שאנו ניצור את האתר הטוב ביותר והמתאים ביותר לדרישות המפורטות שהצגתם לנו. כמעט ובלתי ניתן לכמת את החיסכון בזמן ובתקציב שנמצא בבסיסו של שלב זה משום שהוא מבטא את אחד השלבים הסופיים לפני בניית האתר ועיצובו המלא.

שלב סופי – מתחילים לעבוד

לאחר שנבצע את התיקונים וההתאמות לדרישות ונקבל ממכם אישור על כך שהאפיון תואם באופן מלא את הצרכים שלכם, ניגש לבניית האתר. עבודת הבנייה והעיצוב תסתמך על האפיון הסופי והוא גם יהיה המדריך שישמש אותנו לבדיקת תקינות האתר לאחר שתהליך הבנייה יסתיים.

 

 

חזרה למגזין