התאמה למובייל

התאמה למכשירים ניידים – יצירת אתרים שנראים מושלם בכל פלטפורמה

כאשר רוב הלקוחות שלכם נוטשים את המחשב האישי לטובת גלישה בסמארטפון ובטאבלט, אתם זקוקים לאתר שיראה נהדר בכל פלטפורמה ויתאים באופן מדויק לכל מכשיר שיוצא אל השוק. יצירה של אתר רספונסיבי או בחירה באתר מותאם יאפשרו למותג שלכם להיות רלוונטי מתמיד ולספק חווית גלישה איכותית עבור הלקוחות שלכם

שינויים בהרגלי הצריכה

מאז הושק האייפון הראשון לאוויר העולם והביא עימו את בשורת מסך המגע, האופן שבו אנו צורכים מידע וגולשים ברחבי האינטרנט עברו מהפכה של ממש. כיום, כאשר מרבית הגלישה באינטרנט נעשית מהמובייל, אתם חייבים אתר שיתמוך באופן מושלם בחוקי המשחק החדשים. אתר מותאם או אתר רספונסיבי יספקו ללקוחות שלכם חווית גלישה איכותית בין אם הם גולשים מהמחשב האישי, מהסמארטפון או מהטאבלט.

מיתוג ועיצוב למובייל

אתר ישן שאינו תומך באופן מושלם במכשירים החדשים מאיר את המותג שלכם באופן שלילי וגורם לאתר שלכם להיות לא רלוונטי. כדי למנוע מצב זה ולהפוך את האתר שלכם למנוע שיווקי, אתם זקוקים לאתר שלא רק מותאם למובייל אלא מתייחס לכל הניואנסים הטכנולוגיים שנובעים ממנו. תמיכה במחוות תנועה, התחשבות בארגונומיה הטבעית של כף היד והתאמת העיצוב לגודל המסך – הם הדרך שלכם ליצור חווית משתמש איכותית.

התאמה למנועי החיפוש

אחד הפרמטרים שמשפיעים על המיקום של האתר שלכם במנוע החיפוש הגדול בעולם  הוא האפשרות לנווט בו בקלות מכל מכשיר נייד. בעקבות העלייה בגלישה הסלולרית, גוגל הודיעה באופן רשמי כי אתרים אשר אינם תומכים בגלישה באמצעות מכשירים ניידים לא ידורגו גבוה בתוצאות החיפוש וקבעה באופן מעשי את הסטנדרט האחרון בתחום.

אתר רספונסיבי VS אתר מותאם

שתי האפשרויות המרכזיות ביצירה של אתרים שמתאימים למכשירים ניידים: יצירה של אתר רספונסיבי ובנייה של אתר מותאם:

אתר רספונסיבי

אתר רספונסיבי הוא אתר אשר מציג את האלמנטים השונים באופן אופטימלי על פי גודל ורזולוציית המסך שבו הוא מוצג. במחשב שולחני האתר יתפרס לרוחב וינצל את גודל המסך הגדול יותר, בעוד שבסמארטפון הוא יתפרס לאורך וינצל את אפשרות הגלילה למטה כדי להציג את כל התוכן באמצעות מחוות היד.

אתר מותאם

אתר מותאם הוא אתר שנוצר בנוסף לאתר האינטרנט הסטנדרטי והוא מוצג באופן בלעדי על טאבלטים וסמארטפונים. ברגע שיש זיהוי של גלישה באמצעות מכשיר נייד, האתר המותאם יתפרס באופן מלא על המכשיר הנייד ויציג גרסה מצומצמת של התוכן – כדי להתאים לגודל המסך. ברוב המקרים, שיטה זו תאלץ אתכם לוותר על חלק מהתכנים של האתר הראשי כדי להתחשב בצרכים הסובייקטיביים של סוג המכשיר. ראוי לציין שעבודת התמיכה בסוג כזה של אתר היא מסיבית יותר משום שיש צורך בתחזוקה של שני אתרים שונים.בדרך כלל אנו ממליצים על בחירה של אתר רספונסיבי ( ממש כמו האתר שאתם גולשים בו כעת) משום שהוא הרבה יותר נוח לתחזוקה ומספק תוצאות איכותיות לזמן ארוך יותר. לאתר מותאם יש בהחלט יתרונות משלו אולם בעקבות היקף התחזוקה הנדרשת, מומלץ להשתמש בו רק במקרים ספציפיים שבהם הרספונסיביות לא מתאימה לצרכים האמיתיים שלכם.

חזרה למגזין