חווית משתמש

בעידן של שפע פלטפורמות דיגיטליות ומינימום זמן פנוי, יצירה של חווית משתמש איכותית נחשבת לחובה עבור כל אתר אינטרנט

תחושה מזמינה ואינטואיטיבית גורמת לגולשים שלכם לבקר באופן תכוף יותר באתר האינטרנט ולהרגיש בבית כבר מהרגע הראשון. אז למה עיצוב רספונסיבי זה הדבר הכי חשוב באתר הבא שלכם ואיך חווית המשתמש משפיעה גם על המיקום שלכם בגוגל? כל הדברים החשובים ביצירה של חווית משתמש מושלמת עבור האתר הבא שלכם.

שילוב בין חוכמת המונים לפסיכולוגיה צרכנית

חווית משתמש איכותית מורכבת מיצירה של אתר שמותאם לצרכים של הגולשים שלכם ולהעדפות האישיות שלהם. החל מבחירה של סוג הפונטים שנחשבים לאהובים ביותר על קהל היעד שלכם, בחירה של גוונים על פי גיל ומגדר והצבה של האלמנטים השונים באתר במיקום המדויק – חווית משתמש איכותית היא פרי מחקר שוק ובדיקות מורכבות. שימוש בסטטיסטיקות וניתוח של מפות חום ממגוון של אתרים מאפשרים לנו לייצר התאמה מושלמת לצרכים ולהעדפות של קהל היעד שלכם.

חווית משתמש ושיווק דיגיטלי

המהלך השיווקי הראשון מתחיל כבר בשנייה שבה הגולש נכנס לאתר שלכם. יצירה של חווית משתמש איכותית מעבירה את המסר שלכם בתוך שניות ומעניקה תחושה נעימה כבר מהקליק הראשון. זמן טעינה ארוך, שימוש בפלטת הגוונים הלא נכונה או בנייה של אתר שלא שומר על אחידות עיצובית, יגרמו לעזיבה מהירה של אתר האינטרנט וישפיעו באופן ישיר על אפשרויות השיווק העומדות לרשותכם.

משפיע על המיקום שלכם בתוצאות החיפוש

יצירה של חווית משתמש איכותית משמעותה גם עלייה בתוצאות החיפוש של גוגל. על אף שהמטרה העיקרית היא ליצור סביבה אידיאלית ללקוחות שלכם, אחד הפרמטרים החשובים בתחום קידום האתרים הוא נוחות הגלישה באתר. אתר עם אחוזי נטישה גבוהים מסמן לגוגל שיש כאן בעיה בעיצוב וגורם לגוגל לדרג את האתר בהתאם. למרות שהכוונה שלנו היא ליצור אתר שאנשים אוהבים גם גוגל נותנן לנו נקודות זכות על כך ומשפר את המיקום של האתר בתוצאות החיפוש האורגניות.

רספונסיביות זה שם המשחק

בעידן שבו הגלישה הסלולרית הפכה לאחת הדרכים העיקריות שבה אנו גולשים באינטרנט, אתר שאינו מתאים לסמארטפונים וטאבלטים הוא אתר שפשוט לא נגיש ליותר מ50% מהלקוחות שלכם. אתר אינטרנט שנעשה תוך שימוש בקוד מתקדם ובעיצוב שמתאים את עצמו לגודל המכשיר, הוא מנוע שיווקי לכל דבר והדרך שלכם להגיע ישירות אל קהל היעד שלכם. אם אתם לא רוצים להיות מחוץ למשחק, אנחנו ממליצים לכם לבנות אתר שמותאם לכל המכשירים הסלולריים ולחסוך בביצוע תוספות יקרות בעתיד.

נגישות – חוק חדש חווית משתמש חדשה

אם אתם בעלים של עסק גדול אתם חייבים אתר שתומך בחוק הזה באופן מלא. חוק זה מאפשר גלישה באתר האינטרנט גם לבעלי מוגבלויות ומציב קנס כספי עבור חברות גדולות אשר לא יהפכו את האתר שלהם לנגיש. מומלץ לבדוק מהם הדרישות וכיצד אתם תעמדו בהם עוד משלב האפיון ועד לעליית האתר לאוויר וכיצד חוק זה ישפיע על עיצוב האתר ובנייתו.

הסוד טמון בפשטות

בסופו של דבר הדברים הקלים להפעלה ולשימוש הופכים לדברים השימושיים ביותר. קלות השימוש בממשק האתר, מתן האפשרות להגיע בקלות ובמהירות לכל פונקציה וביצוע של מספר תהליכים באופן אינטואיטיבי, הם האספקטים הבסיסים שעומדים מאחורי כל אתר בעל חווית משתמש ברמה גבוהה. הבנה ברורה של מהות האתר ואפשרות להעביר את המסר השיווקי שלכם בתוך שניות, תאפשר לכם לנצל את חווית המשתמש לצרכים השיווקיים שלכם.

חזרה למגזין